Ekibimiz

S. GÖKHAN ERABAY

FitBeyin Kurucusu / Uzman Eğitmen

İlk öğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tekniknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Elektirik Bölümünü tamamladı. Fakat çocukluğundan beri sporcu bir ailenin içerisinde olmanın vermiş olduğu enerji ile ayrıca bir çok spor dalının içerisinde aktif olarak yer aldığından, uzmanlık alanının, sevdiği işin antrenörlük olduğunun farkına vararak İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümünde lisans eğitimini uzmanlık alanı tenis antrenörlüğü, yandal uzmanlığı fitness antrenörlüğü alarak başarı ile tamamladı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünün, Hareket ve Antrenman Bilimlerinde master eğitimini almaktadır. Master araştırması olarak ‘Hareket eğitimi ile beynin performansını arttırmak’ adına yeni programlar geliştirmekte ve bunların etkileri üzerinde çalışmaktadır. Spor sektöründe en iyi hizmeti verebilmek için antrenörlük eğitimlerinin yanısıra akademik olarak aldığı eğitimlere Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Spor Yönetimi Bölümünü de ekleyebiliriz.

Tenis, yüzme, fitnes alanlarında ulaslararası ve akademik olarak bir çok eğitimler alıp, bu alanlarda pek çok özel kurumlarla ve kişilerle çalıştı. Halen bir çok kişiye özel olarak eğitimler vermekte. Sektöründen farklı olarak 2 yıl boyunca bir Türk şirketinin Amerika Birleşik Devletleri’nde açtığı bir kaç şubeli işletlemelerinin başında Genel Koordinatör olarak görev yaptı. Amerika’da bulunduğu dönemler içinde kendi alanları ile ilgili eğitimlerde ve yenilikçi araştırmalarda bulundu. Ayrıca çocuklarda yetenek seçimi ve performans testleri ile alakalı projelerde aktif olarak bulundu. Manchester United, Arsenal, Chelsea gibi kulüplerin futbol okulları biriminin Türkiye resmi acentası olan bir İngiliz eğitim şirketinde Türkiye spor koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Araştırmaları sırasında beyin performansını arttıran eğitimlerinin Avrupa’da hızla yayıldığını fark ederek bu alanda uzmanlaşmak ve ülkesinde yenilikçi, faydalı işler yapmak adına eğitimler aldı. Ayrıca Türkiye’de ilk defa Bayern München’in alt yapı ve bayan takımı teknik yaratıcılık antrenörünü Matthias Nowak’ın geliştirdiği ‘Teknik ve Yaratıcılık’ antrenör eğitimini aldı ve Türkiye’de Matthias Nowak ile birlikte bu sistemi geliştirmektedir.

Gelecek dönemde akademik kariyer hayatında uzmanlaşmak istediği konunun beyin gelişimi, zihinsel antrenmanlar ve sportif yetenek seçimi olduğuna karar vererek bu alanlarda çalışmalarını hızlandırarak sürdürmektedir.

gokhan@fitbeyin.com

 

ERTUĞRUL A. ÖZBAY

FitBeyin Kurucusu / Uzman Eğitmen

İlk öğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Lisanslı olarak futbol oynadıktan sonra sporun bilimsel temellere dayanması gerektiğinin çok önemli olduğunu düşündüğünden İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor yüksek Okulu Antrenörlük Bölümünde Lisans eğitimini uzmanlık alanı futbol antrenörlüğü, yandal tenis antrenörlüğü alarak başarı ile tamamladı. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimlerinde Yüksek Lisans eğitimi almaktadır. Yüksek lisans araştırma konusu olarak uzmanlaştığı ‘Hareket Eğitimi ile Beynin İşlevselliğini’ araştırarak Dikkat ve Reaksiyon gelişiminin takibini sağlayarak spor bilimlerine katkı sağlamak.

Çocuklarda yetenek seçimi ve performans testleri ile alakalı çeşitli projelerde aktif olarak bulundu. Manchester United, Arsenal, Chelsea gibi kulüplerin futbol okulları biriminin Türkiye resmi Acentası olan bir İngiliz eğitim şirketinde Türkiye’de çalışmalarda bulundu. Ayrıca Türkiye’de ilk defa Bayern Münich’in alt yapı ve bayan takımı teknik yaratıcılık antrenörü Mattias Nowak’ın geliştirdiği ‘Teknik ve Yaratıcılık’ antrenör eğitimini aldı ve Türkiye’de Mattias Nowak ile birlikte bu sistemi geliştirmektedir.

Üniversiteye başladığı zaman Amatör bir takımın alt yapısında çalıştıktan sonra Beşiktaş altyapısında bir yıl antrenörlük stajını tamamladı bunun devamında Tanju Çolak futbol akademisinde koordinatörlük yaparken sporcularla özel bireysel antrenörlük yaptı ve son olarak Ayazağaspor gençlik geliştirme bölümü antrenörlüğünde ekip olarak 4 grupta şampiyonluk yaşadı. 3 senedir Beyin temelli antrenmanlar üzerine yoğunlaşıp futbol antrenörlüğüne bir süre ara vermiştir, FitBeyin Antrenmanlarının geliştirilmesi ve etkilerini EEG, MRI, ve çeşitli fizyolojik test bataryaları ile ölçmektedir.

Eğitim hayatı boyunca araştırdığı teknik, algı, dikkat, koordinasyon, hızlı düşünme, karar verme ve birkaç işi aynı anda yapabilme eksikliklerini tamamlayıcı olarak düşündüğü FİTBEYİN sistemini Üniversite ortaklığında testler yaparak ortaya çıkardı.

ertugrul@fitbeyin.com

 

MAHMUT TALHA SAĞLIKLI

FitBeyin Kurucusu / Uzman Eğitmen

1984 doğumlu olan Mahmut Talha Sağlıklı Kastamonuludur. İlkokul döneminde spor hayatına futbol ile başlamış ve daha sonra bir çok derece ve başarı elde ettiği güreş branşı ile tanışmıştır. Güreşte milli sporcu olmanın heyecanını yaşadıktan ve ülkemizi bir çok müsabakada temsil ettikten sonra eğitim hayatına ağırlık vermiş ve Marmara Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan 2006 yılında mezun olmuştur sonrasında yine aynı Üniversite’nin Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ülkemizde verdiği eğitimler yanı sıra Amerika’da spor eğitmenliği ve cankurtaranlık görevlerinde bulunmuştur. Fitness, Pilates, Grup Dersleri, Step Aerobic, Tae Bo, Spinning ve Bosu Balance eğitimlerini vermektedir. Spor malzemeleri konusunda özel bir birikime sahiptir ithalatından, imalatına kadar bir çok spor malzemesini denemiş ve ürün danışmanlığı yapmıştır. Spor Eğitmenliği görevi yanı sıra paylaşmaya önem veren birisi olarak bir çok dergide yazıları yayınlanmış ve radyo, TV gibi mecralarda programlara katılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir